KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15275198

nr 1527 5198

Emil Hedenström

(1892-1957), Sverige

Oljemålning, Fäbodvall, olja på pannå, 18x22 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm. Signerad

Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

måndag 13 mars 2023
kl 20:20:02

Emil Hedenström

Läs mer om Emil Hedenström