KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15275198
nr 1527 5198
Emil Hedenström
(1892-1957), Sverige
Oljemålning, Fäbodvall, olja på pannå, 18x22 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm. Signerad
Emil Hedenström, svensk bildkonstnär född 1892 i Forsa, död 1957 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 13 mars 2023
kl 20:20:02
Emil Hedenström
Läs mer om Emil Hedenström